Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 109. yılı ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı

Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, mesajında: “19 Şubat 1915 tarihinde başlayan ve Türk milletinin varlığını sürdürmek için mücadele verdiği Çanakkale Savaşı; işgal altındaki yurdunu zorluk ve yokluğa rağmen canları pahasına koruyan kahraman ecdadımızın, vatan ve bayrak sevgisini tüm dünyaya gösterdiği, düşmana da ‘Çanakkale Geçilmez’ gerçeğini kabul ettirdiği şanlı zaferin adıdır.

Bu destansı zafer sayesinde rengini şehitlerimizin al kanından alan bayrağımız, bağımsızlığımızın sembolü olarak sonsuza dek dalgalanacak, sadece geçmişimizin bir aziz hatırası olarak değil, geleceğe yürüyüşümüzün de en güçlü ilham kaynağı olmaya devam edecektir.

Çanakkale Zaferi’nin 109. yıldönümünü büyük bir gururla kutlarken; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, ecdadımızı ve kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, gazilerimizi şükranla anıyor, tüm hemşehrilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x