Hong Kong’dan Bitcoin ETF Hamlesi: Dev Şirketler Oyunda!

Hong Kong düzenleyicisi, Harvest International ve China Asset Management “Coins Circles” yönetimini onayladı. Böylece spot Bitcoin ETF için kapıları sonunda kadar açtılar. Beklentiler, Nisan ayı sonuna kadar bir spot Bitcoin ETF’nin piyasaya sürülmesi yönünde. Ayrıca uzmanlar, Hong Kong’un spot Bitcoin ETF piyasasının yaklaşık 2 milyar dolara ulaşmasını bekliyor.

İki dev şirkete onay: Spot Bitcoin ETF için yeşil ışık!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzer ABD SEC’in spot Bitcoin ETF’lere onay vermesi önemli bir eşik oldu. Bunun ardından diğer ülkeler de bu yoldan ilerlemeye başladı. Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu, Harvest International Asset Management Company ve China Asset Management (Hong Kong) Co. Ltd. şirketlerine “coin circle” varlık yönetimi yeterlilikleri için onay verdi. Bu hamle, Nisan ayı sonu gibi beklenen spot Bitcoin ETF ürünlerinin piyasaya sürülmesinin önünü açıyor.

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’nun resmi web sitesindeki sanal varlık yönetimi fon şirketlerinin güncellenmiş listesi, Harvest International ve China Asset Management’ın Hong Kong’daki sanal varlık endüstrisine girişlerini işaret ederek dahil edildiğini ortaya koyuyor. Bu tanınmış kamu fon şirketleri artık spot Bitcoin ETF’leri de dahil olmak üzere “Coin Circles” ile ilgili para fonu ürünlerini halka tanıtmak için gerekli niteliklere sahip.

Yatırımcılar için Bitcoin’in kapısı artık açık!

Harvest International, daha önce bir spot Bitcoin ETF teklifi sundu. Şirket, yaklaşık üç aydır bu onayı bekliyordu. Bu yeşil ışıkla birlikte düzenleyici, bireysel yatırımcılar için kapıyı açmış oldu. Böylece, yakında Hong Kong Borsası aracılığıyla Bitcoin ile ilgili ürünlere yatırım yapma fırsatına sahip olacaklar.

Tencent Finance’in “First Line”ına yakın kaynaklar, Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’nun 10 Nisan’da sanal varlık yönetim fonları listesini hızlı bir şekilde güncellemesinin, Hong Kong’un 15 Nisan’da spot Bitcoin ETF’lerinin açılış partisinin duyurulmasına hazırlık olduğunu belirtiyor.

Spot Bitcoin ETF piyasası ABD’den düşük olacak, ancak…

Bitcoin ETF konusunda Harvest International ve China Asset Management başı çekiyor. Bununla birlikte, Boshi Fund ve Value Partners Financial gibi başka yarışmacılar da var. Ancak, bunlar mevzuata uyum sorunları nedeniyle henüz güncell listede yer almıyor. Hong Kong’un spot Bitcoin ETF piyasası muhtemelen başlangıçta ABD’deki muadilinin ölçeğine ulaşmayacak. Ancak sektör analistleri yatırımcılardan önemli bir ilgi bekliyor. Ayrıca analistler, Harvest International’ın teklifi için yaklaşık 2 milyar dolarlık bir potansiyel ölçek öngörüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x